22. března 2017

EcoTools | Ubrousky Na Čištění Štětců

 Krásnou středu vám všem,
dnes tu mám, podle mě, celkem zajímavý článek. Nedávno mi přistál domů balíček s touhle novinkou od EcoTools, což jsou vlhčené ubrousky na čištění štětců. Předtím, než si začnete v hlavě říkat, jak je lepší a snadnější je mýt pravidelně mýdlem, normálně vodou, tak vás chci jen upozornit, že jsou mezi náma i lenoši, kteří si třeba ty štětce nemyjou tak často, aby se jim nestalo, že jedno ráno je prostě každý blendící štětec zaprasený. Pro nás lenochy byly tyhle ubrousky jako stvořené! :D Ale teď už k recenzi, kde zjistíte, zda za to stojí. 

Co vás zaujme na první pohled, je asi balení. Není nijak zvláštní, ale v mých očích ho vidím jako takové "fresh" obyčejné, které sice nijak nenadchne, ale ani úplně nezklame. V balení je 25 vlhčených ubrousků, takže rozhodně vám vystačí na delší dobu, vzhledem k tomu, že pokud ho třeba využijete jen z části, tak ho můžete strčit zpět a příště použít znovu (není to asi úplně hygienické, ale proč bych vyhazovala ubrousek, na kterém jsem použila jen růžek?). Co mě mírně štve, je to, že otevírání není plastové, ale klasicky lepivý "poklop", který má bohužel většina ubrousků, což je škoda, protože ke konci už může do balení vniknout vzduch, protože poklop nelepí tak dobře, jako ze začátku, což vede k vysychání. 

Ubrousky zajímavě voní, není to nic extra úžasného a okouzlujícího, ale cítím takovou svěžest, což je pravděpodobně díky spojení okurky a aloe, protože to je typická kombinace, když chcete docílit toho, aby něco vonělo příjemně, jemně, svěže a "čistě". 


Musím říct, že jsem byla poměrně příjemně překvapená, jak si ubrousky poradí se špinavýma štětcema. Například tady na fotce vidíte, že štětec byl fakt extrémně zaprasený, nějakým tmavě hnědým - černým stínem a ubrousek ho pěkně vyčistil.  Není to samozřejmě úplně 100% čistota, jako když štětec umyjete normálně mýdlem/šamponem, ale na těch pár dalších použití, v erárních případech je to naprosto dostačující. Také nedoporučuji používat ubrousky dlouhodobě, vážně byste měli jednou za čas je prostě pořádně promydlit, ať už z hygienických důvodů, tak ale i proto, že to nebude tolik zatěžovat chlupy štětce. 

PS. Nejjednoduší je udělat z dlaně "kalíšek", přes to dát ubrousek a pak v tom kalíšku otírat štětec, to je nejrychlejší způsob čištění. 

S čím mám největší problém je to, že u některých štětců dochází k vytrhávání chlupů, ať se snažíte o co nejjemnější čištění, prostě vždycky nějaký chlup vypadne. Nejvíce se mi to potvrdilo u Zoeva štětce, jak vidíte na fotce, kde vypadalo strašně moc chlupů. Naopak Real Techniques štětec to ustál v pohodě, ale zase štětec na tvářenku od BHCosmetics také mírně pelíchal. Což je škoda, protože tohle je podle mě nežádoucí, ale pokud si to zapamatujete, které štětce se ubrouskům takhle brání, budete čistit ty, ostatní, které se tak nechovají. U 90% štětců tenhle problém není, ale cítím nutnost upozornit na to. 

Hodnocení: 4/5
K zakoupení zde
Abych byla upřímná, nemyslím si, že je to něco co nutně potřebujete, ale když už tyhle ubrousky budete mít doma, tak mi věřte, že je nedáte z ruky, protože když ráno prostě zjistíte, že váš štětec je zaprasený, není úplně čas ho jít umýt, takže je ideální mít nějaký vlhčený ubrousek a tohle je zkrátka ideální způsob, protože skutečně je to extrémně rychlé a pohodlné. Ale jak jsem již říkala, není to na dlouhodobější používání.

Jak řešíte krizovky, jako špinavé štětce, když je zrovna potřebujete čisté? :D 

1 komentář:

  1. Hezký článek a super recenze!
    Já jsem si nedávno pořídila od Makeup Revolution sprej na čištění štětců, takže ubrousky nepotřebuji. Na takové rychlé vyčištění je fakt super a strašně krásně voní.

    OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář, mějte se krásně ♡
Můžete mě kontaktovat také na emailu nikolamills@email.cz ♡

Copyright © 2016 Nikola Mills , Blogger