9. března 2016

London | What to visit?

Krásnou středu vám všem! :)
Asi už víte, že jsem už skoro před měsícem byla v Londýně.  Dnes bych se tedy s vámi ráda podělila o svá oblíbená místa, které v Londýně navštěvuji a proto, že jsem tam byla již dvakrát, už jsem si stihla některá místa skutečně oblíbit. Proto bych se tu s vámi chtěla o tato místa podělit, protože si myslím, že se takovéhle tipy někomu můžou hodit. Tak se na to rovnou vrhnem, ne? :) 

Tower BridgeMuzea a galerie
Jako první a nejznámnější zároveň, vám doporučím National Gallery a National Portrait Gallery, které najdete na Trafalgar Square. V National Gallery najdete nádherné obrazy, například několik kousků od Moneta nebo Van Gogha. Já jsem v této galerii strávila několik hodin a oddělení impresionalismusu jsem si velmi užívala. V National Portrait Gallery najdete, samozřejmě, portréty významných osob, například Churchilla a nebo královny Anglie. V obou těchto galeriích je volný vstup.

Dále bych vám rozhodně doporučila Royal Academy of Arts, kde je momentálně výstava Painting the Modern Garden, kde najdete nádherné impresionalistické obrazy - nejznámější je Monet, Pissarro nebo Van Gogh. Pozor, zde už se ale platí, konkrétně 16 liber.

Skvělé muzeum je Natural History Museum, kde najdete třeba expozice dinosaurů, podvodního světa, savce, rostliny... zkrátka je to velmi zajímavé muzeum, kam bych vám doporučila jít. Najdete tam také spousty interaktivních her, programů a různých věcí, které zabaví nejen děti, ale i dospělé.

Natural History Museum
V okolí najdete další dvě muzea, Science Museum a V&A (Victoria & Albert Museum), které jsou vyloženě, skoro vedle sebe. Science Museum mě velmi bavilo, najdete tam spousty zajímavých věcí, pokud máte někdo rád vesmír a kosmonautiku, auta, nebo třeba obří sbírku hodin, z nejrůznějších dob. Ve V&A najdete také velmi zajímavé kousky, třeba Buddhistické sošky, oobří kolekci keramických věcí nebo módu z různých dob.

 Za zmínku určitě stojí i British Museum, krásná budova, uvnitř skvělé expozice, které budou bavit každého. Pokud nepůjdete o víkendu nebo v pátek do tohoto muzea, uděláte dobře, protože tyto dny tam je neuvěřitelně moc lidí, kteří jsou všude a může to být opruz, pokud si chcete některé expozice opravdu vychutnat.

 Kdo má rád moderní umění, v Tate Modern budete ve svým živlu. Já jsem tam strávila celé 4 hodiny, protože jsem si skutečně každou expozici velmi užila. Opět doporučuji sem jít v týdnu, protože tu není tolik lidí, ale ani o víkendu to není tak hrozné. Budova je velmi prostorná a davy se tudíž snadněji rozprostřou po ní, ačkoliv když vás budou bolet nohy, asi si nesednete. :D Do těchto pěti muzeí je vstup zdarma
  
Tate Modern
 
Místa
Hyde Park je podle mě jedním z nejkrásnějších míst Londýna, pokud venku není příliš zima a neprší. Já tam letos chodila velmi často, vždy jsem si nakoupila jídlo v M&S Simply Food a šla se do parku najíst. Je tam úžasný klid, člověk může sedět a jen pozorovat spousty sportovců, kteří parkem probíhají, nebo veverky, které jsou snad na každém stromě a nebo jen tak sedět. Pokud budete mít v Londýně hezké počasí, rozhodně doporučuji na chvíli se jít odreagovat a odpočinout si do parku.

Regent's Park je další super park, kde najdete mimo spousty narcisů i zvířata jako pelikány nebo husy, pravděpodobně budou i přecházet chodník před vámi. Z tohoto parku si můžete vyfotit i London Eye v pozadí a je to kousek nejen k Trafalgar Square, ale i k Buckingham Palace.

Chelsea je překrásná část Londýna, kde najdete spousty krásných domů. Pokud máte rádi architekturu, v téhle části Londýna najdete krásné domy, z různých stylů - jak Britskou architekturu, tak ale moderní domy nebo jen krásné domy natřené na pastelové barvy.

Greenwich je určitě to pravé místo pro ty, kteří chtějí navštívit planetárium, ale i pokud chcete strávit super čas třeba v krásném parku, nebo pokud chcete mít krásný výhled na celý Londýn. Z Greenwich můžete pěšky do Canary Wharf, kde najdete moderní budovy - především teda mrakodrapy, nebo můžete jet autobusem do centra, protože ze všech stran tohoto parku jezdí autobusy.

Greenwich

Queen's Walk neboli procházka podél South Bank. Zkrátka, procházka podél Temže, okolo hodin Big Ben, London Eye a po cestě budete míjet i Tate Modern, který můžete navštívit. Pokud jste fanoušek Harryho Pottera, určitě si všimnete mostu, který můžete přejít k budově St. Paul's Cathedral. Dále můžete jít až k Tower of London a Tower Bridge. Určitě skvělá procházka, kterou doporučuji ale pouze v teplejším počasí. Tower of London je mimochodem mé nejoblíbenější místo v Londýně, především v noci. Má to své kouzlo, které nedovedu popsat, ale když už tam budete, určitě si rezervujte místo v Key Ceremony, což je noční a velmi zajímavá ceremonie, kde vám řeknou, jak se Tower of London zamykají, proč a na konci uvidíte zajímavé "představení".

South Bank
Big Ol' Big Ben

Obchody
Oxford Street a Regent Street je určitě klasika, kterou zná každej. Na Oxford Street najdete spousty obchodů, ale také je nutné zmínit to, že je to nejpopulárnější ulice v Londýně a taky tomu odpovídá počet lidí. Nejméně lidí tam bývá ráno v pracovní dny, kdežto v pátek a celkově o víkendu to je, jedním slovem, nářez. Najdete tam třeba Lush, Debenhams nebo Forever 21, a spoousty dalších. Regent Street je "spojovací" ulice mezi Picadilly Circus a Oxford Street, kde najdete spousty kaváren ale také několik dalších obchodů a to i designerských. 

Carnaby Street, která je vzdálená od od Oxford Street několik minut chůze je ulice s pár obchody, ale za to velmi zajímavými. Třeba Dr. Martens tu je, nebo Dropdead, který najdete "vedle" této ulice.

Covent Garden je místo, které je sice malé, sice přelidněné, ale má své kouzlo. Najdete tam opět designerský obchody, ale i spoustu jiných, třeba Kiko, kde možná, stejně jako já, strávíte hodinu prohlížením si překrásných stínů. Na tomto místě také najdete super market, kde najdete spousty originálních kousků, jako třeba krásné prstýnky a různé handmade věci. 

A to nejlepší nakonec. Camden Market je to nejlepší místo, nebo respektive tržnice, kde najdete naprosto nejlepší kousky. Pokud máte rádi trošku rockový styl oblékání, na tomto místě budete v nebi. Kupy flanelek, kožených bund a nejen bund, trička rockových kapel, Dr. Martens, Converse botky za super ceny a nebo levné suvenýry. Rozhodně se vyplatí sem mrknout, ať už za účelem nakupování nebo "sightseeing". 

Camden Market

Jídlo
Mě rozhodně stačilo dojít si každé ráno do Marks & Spencer Simply Food na Oxford Street, které je obří a najdete tam vše, co k jídlu můžete chtít. Já měla od hotelu k Oxford Street 20 min chůze, takže jsem si pravidelně chodila na snídani a pro svačinu tam. 

Ale když mě chytl hlad "na cestách", Pret - A - Manger saláty mě zachránily. Já osobně moc nejsem na restaurace, takže jsem ani v žádné nebyla, proto vám jen mohu doporučit, kde se dobře a levně najíst. Já jsem si zkrátka zamilovala M&S Food a doporočuji všem, kdo chtějí třeba nakupovat levné ale chutné jídlo, aby se mrkli tam. Pokud jste již v Londýně byli, v komentářích mi prozraďte vaše oblíbená místa. :) 
Pokud jste ještě v Londýně nebyli, řekněte mi, jaké místo byste rádi navštívili. 

2 komentáře:

  1. V Londýně jsem byla na konci února jen jeden den a prošly jsme hlavně ty proslulé jako London Eye, Buckinghamspký palac, Big Ben, měla jsem i fotky na blogu :) Bylo zrovna zamračeno a strašně foukal vítr, ale nádherný je Londýn :))

    http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

    OdpovědětSmazat
  2. Super článek, v Londýně jsem už taky byla dvakrát a když si tak čtu tvůj článek, hrozně ráda bych se tam zase vrátila :)
    Lovely imperfections | Naturalium giveaway

    OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář, mějte se krásně ♡
Můžete mě kontaktovat také na emailu nikolamills@email.cz ♡

Copyright © 2016 Nikola Mills , Blogger