18. března 2015

ALPRO : VEGAN

Krásný pátek vám všem,
dnes tu pro vás mám článek, kde bych vám chtěla ukázat balíček od značky Alpro, který jsem vyhrála na portálu blogerky.cz . Musím říct, že takovou radost jsem z balíčku, hrozně jsem se na něj těšila, na všechny ty produkty co budu zkoušet. Ačkoliv jsem už mandlové mléko zkoušela, tak jsem z něj měla i tak radost. Konečně jsem měla možnost i vyzkoušet Soya Cruisine, a navíc balíček obsahoval mlíčko čokoládové,... no, více si přečtěte sami v článku. 

POZOR, ČÍST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, MŮŽETE DOSTAT VELIKOU CHUŤ NA NĚKTERÝ Z TĚCHTO PRODUKTŮ! :-)


OVESNÉ MLÉKO


Tohle ovesné mléko je podle mě naprostá pecka. Když jsem ho poprvé ochutnala, moje chuťové buňky se zavrtěly radostí, protože tohle mléko JE TO NEJLEPŠÍ ROSTLINNÉ MLÉKO, které jsem kdy měla. Opravdu musím říct, že ačkoliv jsem pila miliony rostlinných mlék - např. Alnatura nebo Provamel, nebylo tak dobré jako právě tohle. Pokud vás sójové mléko samo o sobě moc nebere, určitě zkuste právě tohle. Svou chutí mi nejvíce připomíná opravdové kravské mléko, akorát lepší, zdravější, kvalitnější a hlavně cruelty free. 

Tohle mléko má výbornou chuť a možná všem nebude chutnat tolik, jako mě, ale myslím si, že za zkoušku stojí, protože já jsem z něj opravdu unešená.

Využití tohoto mléka je asi nejširší, ze všech mlék v dnešním článku. Tohle mléko se dá dát do : ovesných kaší, cereálií, pít samotné, do pečení nebo dokonce do koktejlů. 


KOKOSOVÉ MLÉKO

Kokosové mléko mi chutná neuvěřitelně v každém koktejlu. Pokud jste nikdy neměli koktejl, z tohoto mléka, nevíte o co přicházíte. Obzvlášť v létě, kokos má takovou výraznou chuť, díky které, nevím proč, mi přijde že osvěží. V pečení například bábovky, nebo dortu, se mi zdálo tohle mléko jako dokonalé zpestření typické chuti těchto bábovek nebo dortů. Když jsem přidala sklenku mléka do korpusu, dost mě překvapilo, že korpus byl nejlepší částí na celém dortu, což se většinou nestává. Naprosto perfektní je kombinace kokosového mléka a jahod.

Rostlinná mléka, jako je právě i tohle, jsou bohatá na opravdu velké množství vitaminů. 

Využití : do ovesných kaší, pečení, koktejly (dá se i pít, ale  mě ta chuť sama o sobě tolik nejede, abych si nalila sklenku tohoto mléka a vypila)
MANDLOVÉ MLÉKO

Tohle mléko je podle mě výborné na vaření, já sama ho dávala už do několika buchet, dortů i bábovek a každý můj výtvor byl (myslím si, že je to opravdu díky tomuto mléku) o něco sladší, jeho chuť byla taková neobvyklá, ovšem moc dobrá a jemná. Já jsem na ořechy - včetně mandlí alergická, a proto se snažím to moc nepřehánět jak s pitím, tak vařením a proto mi tohle mléko ubývá nejpomaleji ze všech. Ovšem musím říct, že mě to dost mrzí, protože tohle mléko je fakt super v ovesných kaších, na kterých jsem se také stala dost závislá. V těchto kaších je naprosto výborné a musím uznat, že i jsem nikdy netušila, že by ovesná kaše mohla díky mléku chutnat právě po mandlích ale ne natolik, aby mi natekl krk. Nevím co více dodat, tohle mléko je opravdu vynikající, stejně jako všechny ostatní, ale ze všech mlék co tu zmiňuju ho mám nejméně radši, ale to je opravdu kvůli mé alergii. Takže pokud máte rádi mandle a nebo celkově ořechy, určitě zkuste tohle mléko!


Využití : ovesné kaše, pečení, normální pití

SOYA RED FRUITS

Pokud mě někdo sledujete na instagramu, víte, nebo možná jen tušíte, že tohle mléko zbožňuju. Navíc, všechny tyhle maličkatý sójový mlíčka jsou naprosto návykový. Vyzkoušela jsem všechny příchutě, a naprostá většina z nich mi velmi velmi chutnala, kromě oříškového, mi všechny chutnaly naprosto neuvěřitelně. Dokonce i do Anglie jsem si nakoupila strašně moc právě těchto mlíček (doufám, že je do té doby nevypiju, když v té ledničce na mě tak hezky pokukují). Bohužel jsem vypila čokoládové mléko, které mi přišlo, hned tentýž den, takže jsem na fotku produktu musela dát právě Red fruits, protože jsem už doma neměla krabičku.. :D

Nejlepší příchutě : Red Fruits, čokoláda, banán. 

SOYA CRUISINE

UŽ NIKDY NEBUDU VAŘIT NEBO PÉCT BEZ TOHOTO KRASAVCE. Díky tomuhle produktu jsem uvařila nejlepší svíčkovou, poté jsem chtěla zkusit i péct nebo udělat koktejl, tak jsem zašla do drogerie a koupila další 3, a musím říct, že ať už v pečení nebo v koktejlech je tento produkt vynikající. Sám o sobě nemá moc výraznou chuť, ale když ho přimícháte například právě do omáčky, tak krásně zhoustne, je nádherně krémová a prostě vypadá řekla bych profesionálně. 

Pokud někdo uvažujete opravdu silně o přechodu na veganství, pořiďte si tento produkt místo smetany. Je opravdu univerzální, a tak trochu vám může i zachránit život, když nevíte co vařit, protože má právě tolik využití, můžete uvařit cokoliv.

Využití : pečení, koktejly, vaření


Pro mě je Alpro záchrana. Když jsem se rozhodla přestat mléko pít, do drogerie jsem chodila jen kvůli tomu, abych si koupila mléko. Prakticky jsem už rok živa jen na rostlinných mlékách. Plánuji vám připravit ještě článek čistě na veganství, kde vysvětlím víc věcí, proč jsem přestala jíst maso a pít mléko, a různé benefity ale i negativa této stravy. Ano, vím že pít sójová mléka není úplně nejzdravější, ale o tom si také popovídáme v článku, který připravuju. Jen nevím, kdy ho sepíšu, ale plánuji co nejdříve, protože mi přišlo už dost emailů, týkajících se právě veganství.  Každopádně, já si myslím, že tyto produkty využijí i konvenčně se stravující čtenáři mého blogu, takže se nebojte, že tento článek není pro vás. Rostlinná mléka jsou chutná a zdravá.

 Produkty koupíte v drogeriích DM, v Albertu nebo například i v Tescu.
OD ZNAČKY ALPRO DOPORUČUJI I JOGURTY, KTERÉ JSOU NAPROSTO BEZKONKURENČNÍ. V ČLÁNKU O VEGANSTVÍ SE O NICH TAKÉ ZMÍNÍM!

Recepty s výše zmíněnými produkty najdete na webu Alpro www.alpro.com/cz

4 komentáře:

 1. nejradši mám to kokosové mléko :3
  jinak tě zvu na můj blog http://blogblondateholky.blogspot.cz/ :)

  OdpovědětSmazat
 2. To kokosové mléko bych strašně chtěla ochutnat, ale nechce se mi kupovat velké balení a na malé jsem ještě nenarazila xD Jinak, to čokoládové taky miluju xD

  OdpovědětSmazat
 3. já se jimi rozmazluji velmi ráda :) už jsem jich hodně ochutnala a jsou chuťově opravdu zajímavé - jen to kokosové mi vůbec nesedlo :/ ta malinká pitíčka ale miluju! :))

  OdpovědětSmazat
 4. Mandlové mléko mi hodně chutnalo. Do budoucna bych chtěla zkusit to kokosové a ty mlíčka v menším balení. Akorát mi přijde přehnaná cena..

  Life by Peggy

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář, mějte se krásně ♡
Můžete mě kontaktovat také na emailu nikolamills@email.cz ♡

Copyright © 2016 Nikola Mills , Blogger