20. února 2015

KONEC PROKRASTINACE

Čáu!
Dneska tu máme oddychový článek, který se výjmečně netýká kosmetiky. Je to o článek o knížce, kterou jsem vám ukazovala na instagramu a říkala, že doufám, že s touhle knížkou moje prokrastinace skončí. Pro vás, kteří nevíte, co prokrastinace je - je to chorobné odkládání úkolů a povinností ale ne proto, že by jste byli líní je dělat, ale protože nemáte energii nebo motivaci tu určitou věc udělat. 


Kniha se nezdá, ale je docela malá, taková akorát že jí můžete nosit v kabelce, když jí chcete číst například v autobuse, ve škole, prostě někde kde se vám to hodí. Já knížku nosila celý týden v kabelce, ale byla jsem schopná si to přečíst až v pátek, no prostě... Prokrastinování při čtení knihy o prokrastinování je asi nejhorší. Knížka se ale skvěle čte, jde to strašně rychle, takže aniž by jste si všimly že uplynula hodina, už máte půlku knihy za sebou. Je skvěle sepsaná a nejsou v ní použity žádné termíny, kterým by člověk nerozumněl, a pokud ano jsou u toho i vysvětleny, což mi přijde bezva. Nejvíce mě bavily obrázky, které knize dodávaly originalitu, a díky nim kniha nebyla taková jednotvárná a nudná.

Kniha vychází z několika (set) zdrojů (které jsou mimochodem uvedeny), takže víte, že informace jsou pravdivé, údaje nejsou nijak zaměněné a to co čtete je skutečnost. Nejvíce mě na téhle knize bavily asi osobní angažování, kdy vám "kniha" řekne jak si třeba sepsat životní cíle, to co vám v životě jde.... já si třeba uvědomila díky téhle knize, kolik jsem toho už v životě dokázala a jak jsem na sebe za to pyšná. V knize jde i o to, že člověk se naučí sám jak si takovéhle motivační papíry (atd) sepsat a kniha to nedělá za něj, tudíž se vám to dostane rychleji do hlavy a lépe si sepsané motivace vlastní rukou pamatujete.

Knihu vám všem moc doporučuji, je určitě moc zajímavá a pokud máte i vůli na to změnit sebe, nebo spíše své myšlení, určitě to nebudou zbytečně utracené peníze nebo ztráta času. Nemůžu říct, zda vydrží má prokrastinace dlouho, ale budu se snažit držet se, za předpokladu, že by můj život určitě byl snažší. Byla zábava jí číst, i když jsem ze začátku hodně prokrastinovala právě s jejím čtením.. (ach ta ironie :D)

Knihu seženete na www.dobre-knihy.cz

Prokrastinujete nebo poctivě všechny úkoly děláte hned?

8 komentářů:

 1. Prokrastinaci znam moc dobre, vzdycky delam vsechno na posledni chvili...pokud vubec :-D A kniha vypada zajimave :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím, že nejsi první ani poslední :) knihu určitě omrkni, je přinejmenším velmi zajímavá!

   Smazat
 2. Knížku neznám, určitě bych si ji ráda přečetla. Já úkoly dělám skoro pokaždé hned ;), protože nechci na nic zapomenout, ale někdy se mi stane, že to odkládám až do nekonečna ;) BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to tě obdivuju, že to děláš většinou hned, já se k tomu nemůžu nikdy dokopat! :D :)

   Smazat
 3. Mám ji skoro od doby, co vyšla a... tak u jejího čtení prokrastinuju...že... nejsem ještě ani v půlce :(

  stydí se Janina z Blogopisu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :D :D :D tak držím palce ať se podaří prokousat do konce knížky co nejdřív! :)

   Smazat
 4. tuhle knížku bych si rozhodně měla přečíst! :D

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý komentář, mějte se krásně ♡
Můžete mě kontaktovat také na emailu nikolamills@email.cz ♡

Copyright © 2016 Nikola Mills , Blogger