10. prosince 2013

Sleek | Bronzer & Highlighter Palette

Krásnou středu vám přeji.
Venku je už zima jak blázen, občas sněží a já se momentálně hřeju o topení a píšu článek a říkám si, jak super bylo, když jsem vám v létě psala články z houpačky na zahradě, zatímco jsem se opalovala. Nemám ráda zimu, jsem neustále nemocná a hlavně unavená. Venku je pořád šero a na mě to má spací účinek. Prosím, řekněte mi někdo, že v tom nejsem sama ?! Dnes tu pro vás mám článek, jaký jsem ještě nikdy nepsala. Je to recenze ale také i menší "návod" jak konturovat obličej. Na internetu jsem našla tenhle skvělý obrázek, který mi připomíná časy, kdy jsem nevěděla kam si dát bronzer a kam rozjasňovač. Kdybych tenkrát viděla tenhle obrázek, možná bych nevypadala před pár lety jako blázen s tmavýma skvrnama na obličeji.

zdroj obrázku tady

Jak možná víte, konturování je takový "vyšší level" při líčení. Slečny, které si obličej konturují většinou už ví, co dělají a hlavně jak to vypadá (nebo mělo by). Myslím si, že když se kouknete na tenhle obrázek, uvidíte velmi jasně, jak se konturuje a "highlightuje". Jde vlastně o to, že bronzerem vytvoříte dojem například úzkého obličeje nebo naopak více kulatého. 
S konturováním se dá skvěle pohrát a ve finále z vás konturování může vytvořit úplně jiného člověka. První takový bod konturování jsou tváře. Jak vidíte na obrázku, bronzer se aplikuje ve tvaru trojúhelníka pod lícní kosti a to z toho důvodu, že vytvoří propadlejší tváře a tudíž oblíčej působí huběnějším dojmem. Další podle mě užitečný bod je čelo - pokud máte vysoké čelo, můžete bronzeru celkem poděkovat, protože když si s ním vyhrajete, čelo bude vypadat nižší - a to tak, že ho aplikujete pod vlasy nebo lépe řečeno tam, kde by jinak začínala vaše ofina. A třetí základní bod je nos - přidáním bronzeru ze stran nosu docílíte prakticky toho, že nos bude vypadat menší a užší.
Highlighter už jen přidáte tam, kam potřebujete nebo na ty části, které si přejete, aby vynikly. Což vetšinou jsou hlavně lícní kosti. S highlighterem to hlavně nepřehánějte, nebo si vás na ulici spletou s vánoční ozdobou a hlavně - opravdu stačí malinko, vám se to zdát třeba nebude, ale když dáte i malé množství - tu část kam jste to dali to zvýrazní. A vždy je lepší méně než-li více. 

A teď k recenzi. Mám tu contour kit od Sleeku, který jsem dostala k narozeninám (nejlepší je, když si něco chcete, a vám někdo něco dá před tím, než si to stihnete koupit <3 :D ). Dnes balení nebudu rozebírat, už jsem psala o dvou paletkách od Sleeku, a to balení je prakticky stejné, jen menší. Myslím si tedy, že není co rozebírat. Prostě je super, bytelné, hezky tvrdé, opět matné s lesklým Sleek nápisem a má v sobě malé zrcátko, které ale úplně k nalíčení stačí.

Pigmentace je perfektní, stačí produktu hrozně málo a bronzujete a highlightujete jak o život. Ale pozor, ze začátku než se do toho dostanete, dávejte produktu méně, protože je trošku těžší naučit se s tímhle bronzerem zacházet tak, aby byl na tváři bez fleků. 


Opět se mi swatche nepodařilo vyfotit, tohle počasí mě prostě nemá rádo (nebo spíš asi všechny blogerky, no uznejte, kdy má člověk fotit produkty když nikdy není dostatek světla?).

Výdrž rozjasňovače je super, 5-8 hodin normálně dá, pak už se začíná mírně ztrácet a to hlavně tak, že zůstávají na kůži jen takové drobné třpytky, které se později sunou z jedné části obličeje na druhou. Občas to může být pruda, takže já to dělám tak, že po aplikaci rozjasňovače ještě vezmu kapesníček papírovej a malinko to opráším z míst, kam jsem highlight dala, a pak vezmu opět rozjasňovač a dám ho tam jakoby nanovo. Prodlouží to výdrž a třpytky pak tolik nelítají po obličeji. Za to bronzer se mi zdá, že dá tak 5 hodin a pak už se vytrácí a to obzvlášť když nepoužijete pudr, pak se mi zdá, že se do pleti strašně vpije. Trošku mě to mrzí, ale myslím si, že se to dá přežít. Já na tenhle bronzer nemám vysoké nároky a tak mě to nevadí, ale pokud požadujete delší výdrž, mohlo by vám právě tohle vadit. Berte na vědomí to, že já mám mastnější pleť a tak se mi do pleti vpíjí rychleji, než by se asi vpíjel na suché pleti.

Hodnocení : 4,5/5
Na závěr jen řeknu, že tenhle contour kit (mimochodem můj je ten nejsvětlejší light, pak je ještě medium a dark) je naprosto super a určitě je fakt pro začátečníky ale i ty náročnější. Výhoda je, že kit obsahuje jak rozjasňovač tak i bronzer, takže nepotřebujete u sebe tahat dva různé produkty. Všem  bych rozhodně tenhle kit doporučila!

Konturujete si obličej?
Jaký bronzer/rozjasňovač používáte?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář, mějte se krásně ♡
Můžete mě kontaktovat také na emailu nikolamills@email.cz ♡

Copyright © 2016 Nikola Mills , Blogger